سوتین, لباس زیر زنانه

انواع سوتین – 10 مدل از بهترین و محبوب ترین انواع سوتین

انواع سوتین

انواع سوتین یکی از موضوعات چالش بر انگیز است که در این مقاله به آن می پردازیم.

سوتین، شاید یک جز جدا ناشدنی از زندگی شما خانم ها! بار ها شده که بخاطر یک انتخاب اشتباه در جنس و مدل سوتین ساعت های طولانی مجبور به تحمل درد ها و سوزش شده اید ، یا برای رفتن به یک مراسم و مهمانی مدت زیادی را برای انتخاب سوتین مناسب صرف کرده و دچار کلافگی و سردرگمی شده اید. اینجا ما قصد داریم تا با معرفی 10 مورد از بهترین و کاربردی ترین سوتین ها ،کار را برای شما در انتخاب های آینده تان آسان کنیم.

فهرست مطالب

انواع سوتین
  • 1. انواع سوتین – پوش آپ (push-up)

سوتین پوش آپ برای فرم دهی و لیفت سینه استفاده میشود ، از این رو به به سوتین لیفت دهنده یا فرم دهنده مشهور است . این نوع سوتین را شاید بتوان زیر شاخه سوتین های اسنفجی به شمار آورد. طراحی سوتین پوش آپ به گونه ای است که کاپ های آن از هم جدا میباشند و مانند بقیه سوتین ها نیستند که کاپ های پیوسته دارند .

سوتین پوش آپ بخاطر جک هایی که دارد سینه ها را بالا کشیده و بهم نزدیک میکند که فرم زیبایی را به آن ها میدهد از این رو به سوتین جک دار نیز معروف است .

چون کاپ های این سوتین از هم جدا میباشند میتوان از فنر بیشتری در طراحی آنها استفاده کرد که باعث گرد شدن سینه ها میشود و اکیدا به خانم های با سینه های افتاده توصیه میشود که اعتماد به نفس و زیبایی قابل توجهی در مجالس و میهمانی ها به آنها می بخشد ، از همین رو است که از محبوبیت بسزایی در میان بانوان برخوردار میباشد .

انواع سوتین پوش آپ (push-up)
  • 2. انواع سوتین – سوتین تی شرت (T-shirt)

سوتین تی شرتی یکی از پر طرفدارترین و پر فروش ترین سوتین های موجود در بازار است . طراحی یکپارچه و بدون دوخت و درز در قسمت کاپ و بند نازک سوتین تی شرتی آن را به عنوان یک سوتین همه کاره مشهور کرده که میتوان آن را با هر نوع لباسی پوشید .

در قسمت داخلی کاپ آن هم از اسفنج استفاده میشود که علاوه بر راحتی بیشتر نوک سینه ها را نیز میپوشاند. سوتین تی شرتی در زندگی روزمره خانم ها جایگاه ثابتی داشته و به خاطر راحتی که دارد پاسخگوی هر سلیقه ای است .

انواع سوتین تی شرت (T-shirt)
  • 3. انواع سوتین – سوتین قابل تبدیل یا چند منظوره (Convertible)

سوتین قابل تبدیل لقب کاربردی ترین سوتین را به خود اختصاص میدهد چون همان طور که از اسمش پیداست میتواند به شکل های مختلف در بیاید . قابلیت ویژه این سوتین در بند های جدا شونده آن است که میتوان رکاب ها را در شیار های مختلفی که در قسمت های مختلف سوتین تعبیه شده است وصل نمود .

رکاب های سوتین تبدیل شونده را میتوان به صورت تک بند، دو بند ، ضربدری و بدون بند متصل کرد و این بدین معناست که با خرید یک سوتین صاحب یک لباس زیر زنانه چند منظوره میشوید.

سوتین تبدیل شونده را میتوان با استفاده از بند های شیشه ای یا نامریی به سوتین بذون بند یا دکلته تبدیل کرد که مناسب لباس های بدون بند میباشد و یا برای لباس های مجلسی بدون پشت به حالت بند گردنی استفاده نمود . به نحوی سوتین قابل تبدیل یا چند منظوره را آچار فرانسه سوتین ها دانست.

انواع سوتین قابل تبدیل (Convertible)
  • 4. انواع سوتین – سوتین بدون بند یا دکلته (Strapless)

در سوتین های بدون بند یا دکلته از بند شانه ای استفاده نمیشود . سوتین دکلته دارای نوار های باریکی در بالا و پایین سوتین میباشد که سینه ها رو روبه بالا نگه داشته و فرم مناسبی به آنها میدهد. سوتین بدون بند یا دکلته دارای پارچه ای با قدرت کشسانی بالا است .

از محبوب ترین لباس های مورد انتخاب خانم ها در مجالس رسمی و میهمانی ها لباس های دکلته ، که دارای یقه و آستین نیستند میباشد از این رو بند سوتین وجه آزار دهنده ای خواهد داشت . سوتین بدون بند یا دکلته مناسب ترین انتخاب برای این مجالس خواهد بود.

جلو باز (Open the front)
  • 5. انواع سوتین – سوتین بالکنی یا نیم کاپ (Balcony)

سوتین بالکنی یا نیم کاپ را میتوان نسخه بند دار سوتین دکلته دانست زیرا فرم کاپ آن شباهت زیادی به سوتین بدون بند یا دکلته ، دارد . کاپ سوتین بالکنی از سایر سوتین ها کوتاه تر بوده که به همین دلیل است به سوتین نیم کاپ نیز معروف است .

سوتین بالکنی بخاطر شکلی که داراست سینه ها رو گرد کرده و نمای زیبایی به آنها میدهد . همانطور که پیش تر اشاره شد سوتین بالکنی دارای کاپ کوتاهی است از این رو برای بانوانی که سینه های بزرگی دارند توصیه نمیشود ، زیرا قسمت بالایی سینه از سوتین بیرون زده و نمای خوبی نخواهد داشت.

سوتین نیم کاپ یا بالکنی برای افرادی که سینه های کوچکی دارند بسیار مناسب است زیرا هم مقداری سینه ها را لیفت میکند و هم باعث گرد شدن آن میشود به جذابیت بانوان را دو چندان خواهد کرد . سوتین بالکنی چون کاپ کوتاهی دارد مناسب استفاده در زیر لباس های یقه باز می باشد.

انواع سوتین بالکنی یا نیم کاپ (Balcony)

6. انواع سوتین – سوتین اسفنجی یا پد دار(Padded)

سوتین اسفنجی نامی آشنا برای همگان است . این سوتین بعلت مزایایی که داراست جزو محبوب ترین نوع لباس های زیر زنانه شمرده میشود.

سوتین اسفنجی یا پد دار بخاطر اسفنج بکار رفته در کاپ آن که باید جنس باکیفیتی داشته باشد تا باعث حساسیت و بیماری های پوستی نشود ، سینه را جلو کشیده و آن را بزرگتر نشان میدهد که به همین دلیل در بین بانوانی که سینه های کوچکی دارند از جایگاه ویژه ای برخوردار است .

سوتین اسفنجی یا پد دار دارای پوشش کاملی است و حالت ایستای خوش فرمی به سینه میدهد . از سوتین اسفنجی میتوان در زیر لباس های نازک و چسبان استفاده کرد . برخی از سوتین های اسفنجی یا پد دار را توسط گیپور تزیین میکنند که طرح نقش برجسته ای به آنها میدهد و در زیر لباس های بدن نما و نازک خودنمایی میکنند .

سوتین اسفنجی بخاطر طرحی که دارد اغلب در مهمانی ها مجالس و یا برای استفاده کوتاه مدت در بیرون از خانه کاربرد دارد و از آن نمیتوان به عنوان یک لباس زیر روزمره استفاده کرد.

اسفنجی یا پد دار(Padded)

7. انواع سوتین – سوتین جلو باز (Open the front)

سوتین جلو باز میتواند راهگشای کسانی باشد که از بستن سوتین از پشت فراری اند! این سوتین که نحوی با تمام هم خانواده های خود متفاوت است از جلو بسته میشود و به همین دلیل است که نام آن را سوتین جلو باز گذاشنه اند .

برخی از خانم ها آسودگی را ترجیح میدهند و زحمت بستن سوتین از پشت را بخود نمیدهند ، برخی دیگر نیز شاید بخاطر شرایط بدنی و اضافه وزن نتوانند به تنهایی سوتین خود را ببندد. برای این افراد سوتین جلو باز میتواند یک نجات دهنده باشد.

سوتین جلو باز در قسمت جلویی کاپ ها بسته میشود از همین رو دست سازندگان را برای طرح های بیشتر باز میگذارد و شکل و نمای زیبا تری داراست . سوتین جلو باز در مدل های مختلف از قبیل پد دار ، بدون پد ، فنردار و بدون فنر تولید و در بازار عرضه میشود.

جلو باز (Open the front)
  • 8. انواع سوتین – سوتین هارنس (Harness)

سوتین هارنس را باید جزو دسته لباس های زیر فانتزی دسته بندی کرد . ویژگی خاص سوتین هارنس در تعداد بند ها و نحوه اتصال آنهاست که آن را از سایرین جدا میکند. معنای لغوی کلمه هارنس تحت کنترل درآوردن و مهار کردن است.

بندهای بیشتر این سوتین نسبت به باقی لباس زیر ها هم برای تزیین و زیبایی است و هم برای مهار کردن و لیفت سینه بکار میرود. نام دیگر سوتین هارنس ، سوتین قفسی است. بندهای اضافی به شکل ها و طرح های مختلف در قسمت پشت ، کمر و جلویی سینه بسته میشوند .

سوتین فانتزی هارنس در مدل های مختلف تولید میشود و باعث جذابیت جنسی میشود از همین رو در بین جوان تر ها و روج ها طرفداران بسیاری دارد و استفاده از مدل های متفاوت آن رواج دارد. همچنین سوتین هارنس برای آنهایی مه سینه های بزرگی دارند نیز میتواند انتخاب مناسبی باشد.

هارنس (Harness)
  • 9. انواع سوتین – سوتین هالتر (Halter)

سوتین هالتر را میتوان به عنوان یکی از زیبا ترین و جذاب ترین انواع لباس زیر نام برد. سوتین هالتر بر خلاف سایر سوتین ها که رکاب های آنها بر روی شانه قرار میگیرند رکاب سوتین هالتری دور گردن قرار میگیرد و زیبایی کم نظیری به آن میدهد. نحوه بسته شدن سوتین هالتری باعث جمع شدن سینه ها میشود و فرم خوبی به آنها میدهد.

فقط نکته ای که باید در انتخاب سوتین هالتر در نظر داشت این است که بند های پشتی سوتین باریک نباشند تا فشار وزن سینه ها بر روی گردن نیوفتد و دچار بیماری های آرتروز و گرفتگی گردن نشوید.

سوتین هالتری بخاطر شکل نیم تنه ای که دارد برای استفاده در زیر لباس های یقه هالتری و یقه گرد بسیار مناسب میباشد. از سوتین هالتر نمیتوان در روزمره استفاده کرد و بهتر است در مراسم و مهمانی ها استفاده کرد.

هالتر (Halter)
  • 10. سوتین ورزشی (Sport)

سوتین ورزشی برای جلوگیری از حرکات ناگهانی سینه طراحی شده است. ساختار سوتین ورزشی ضخیم تر و سفت تر از باقی سوتین هاست و با ثابت نگه داشتن سینه ها در هنگام فعالیت های شدید کار را برای خانم های ورزشکار راحت تر میکند.

جنس سوتین ورزشی بگونه ای است که باعث جذب عرق میشود و با سفت نگه داشتن سینه ها از کش آمدن و تغییر حالت سینه ها و هرگونه پارگی  جلوگیری میکند. سوتین های ورزشی در مدل های مختلف تولید میشوند و  خانم ها میتوانند با توجه به ورزشی که انجام میدهند سوتین ورزشی مناسب را انتخاب کنند.

انواع سوتین

امروزه متناسب با هر نوع فعالیتی و یا مهمانی می توان از لباس و سوتین مناسب آن شرایط استفاده کرد تا در عین زیبایی ، راحتی و آسایش خوبی را به ارمغان بیاورد. در این مقاله نیز سعی شد تا حد امکان درباره کاربردی ترین و بهترین سوتین های موجود در بازار صحبت شود تا راهنمای خوبی برای شما عزیزان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *