اکسسوری

اکسسوری چیست؟ شامل چه چیز هایی است.

اکسسوری چیست؟

فهرست مطالب

اکسسوری چیست؟ شاید یک سوال همیشگی که برخی از ذهن ها را درگیر کند. امروزه در صنعت پر جنجال و هیجان انگیز مد و فشن اکسسوری کلمه ای است که زیاد به گوش می رسد و این خود، نشان دهنده از جایگاه بالا آن می باشد.

اکسسوری شاید مهفومی نوپا در این صنعت باشد اما بخوبی جای خود را در دل مصرف کنندگان باز کرده است.

در عصر حاضر تنوع طرحی و رنگی محصولات سبب شده تا گاهی انتخاب بشدت سخت شود و موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که ما توانایی خرید همه ی مدل ها را نداریم این جاست که اکسسوری ها به کمک ما می آیند .

در ادامه قصد داریم تا با معنای و مفهوم اکسسوری بیشتر آشنا شویم و درباره انواع آن صحبت کنیم با ما همراه باشید.

اکسسوری
 • اکسسوری چیست؟

شاید بارها شده که وقتی به فروشگاه ها برای خرید لباس و یا لباس زیر رفته باشید شده که برخی از وسایل جانبی را در کنار لباس اصلی دیده اید، یا مثلا در کنار ست ها آن ها را مشاهده کردید.

به وسایلی که در کنار لباس های اصلی عرضه می شوند و به نوعی تکمیل کننده آن ها هستند اکسسوری گفته می شود.

اگر بخواهیم از معنای لغوی اکسسوری برای تعریف آن استفاده کنیم می توان به آن اشاره کرد که اکسسوری (Accessories) در لغت به معنی تجهیزات جانبی می باشد و همان طور که بالاتر به آن اشاره کردیم وظیفه تکمیل کنندگی دارد.

اکسسوری ها باعث می شوند که بتوانیم تنوع لباس هایی که از آن ها استفاده می کنیم را بالا ببریم اما شاید برای تان سوال شود که چنین چیزی چطور امکان دارد؟ اگر بخواهیم چند مورد مثال برای تان بیاوریم می توان از کلاه و شال و زیورآلات و کمربند صحبت به میان آورد!

شما می توانید با پوشیدن کلاه و یا شال های مختلف با لباس اصلی تان استایل جدیدی برای خود بسازید و یا استفاده از ست های کمربند و کیف پول و دست بند را نباید فراموش کنید . زیورآلات نیز گزینه ی مناسبی برای خلق کردن یک تیپ و استایل جدید است.

اما باید توجه داشت که اکسسوری ها به همین جا ختم نمی شوند و تنوع بسیار بالایی دارند.

لباس زیر نیز از این قاعده مستثنی نبوده و اکسسوری های مربوط به خود را دارد که اگر بخواهیم بطور مختصر اسمی از آن ها ببریم می توان به بند های سوتین ، نگه دارنده های جوراب و پد های سوتین اشاره کرد.

 • انواع اکسسوری

اکسسوری ها را می توان به دو دسته اکسسوری های پوشیدنی و قابل حمل تقسیم کرد که در ادامه بطور مختصر درباره آنها سخن خواهیم گفت.

اکسسوری های پوشیدنی

همان طور که از نامشان پیداست این دسته از تجهیزات جانبی آنهایی هستند که همانند لباس اصلی پوشیده می شوند همانند کلاه ،  کراوات ، دستکش ، دستمال سر، دست بند و سایر موارد

اکسسوری های قابل حمل

این دسته شامل تجهیزاتی هستند که میتوان آنها را با خود حمل کرد مثل کیف پول ، چتر ، کیف های دستی ، آویز ها ، عصا و چوب دستی و نظایر این ها.

اکسسوری
 • اکسسوری های لباس زیر زنانه

لباس زیر نیز مانند دیگر انواع لباس ها وسایل و تجهیزات جانبی مختص به خود را دارد که زیبایی و کارایی های آن را دو چندان می کند. این اکسسوری ها در گروه های مختلف دسته بندی می شوند که در ادامه به بررسی چند مورد از آنها خواهیم پرداخت.

 • بند های سوتین

بند های سوتین اولین دسته از اکسسوری های لباس زیر زنانه است که آنها را بررسی می کنیم.

احتمالا گاهی وقت ها دچار این مشکل شده اید که بند ها یا رکاب های سوتین محبوب تان بعد از مدتی شکل و ظاهر دیگری به خود گرفته باشد و یا خاصیت کشسانی خود را از دست داده است و دیگر به طرز مناسبی روی بدن سوار نمیشود و یا حتی پاره شده است.

شاید شده که آماده یک مهمانی شدید و رنگ بند های سوتین مورد علاقه تان با لباس اصلی تان هم خوانی نداشته است . این جا نقش تجهیزات جانبی پر رنگ می شود. شما می توانید با خرید بند های سوتین اضافی در رنگ ها و طرح های مختلف از شر مشکلات شایعی که در بالا ذکر شد رهایی یابید!

اکسسوری زنانه
 • پدهای سوتین

مورد دیگر تجهیزات جانبی پدهای سوتین می باشند. پد ها شاید جزو پرطرفدارن ترین اکسسوری لباس زیر زنانه باشند. هر بانویی به آنها نیاز خواهد داشت تا در شرایط مختلف از آنها استفاده کند.

پد های سوتین سبب می شوند تا بسته به نوعی که از آنها بهره گرفته می شود باعث فرم دادن ، بالا بردن و حجیم کردن سینه ها شوند. از این رو با خرید یک سوتین و پد های مختلف می توانید مالک چند لباس زیر شوید.

اکسسوری زنانه
 • کیف لباس زیر زنانه

شاید یکی از کاربری ترین و مهم ترین تجهیزات جانبی که هر بانویی باید به فکر خرید آن باشد، کیف لباس زیر زنانه است.شاید از خود بپرسید که کیف لباس زیر چیست یا اهمیت آن برای چیست؟ پس ادامه مطلب را از دست ندهید!

اهمیت کیف لباس زیر آن جایی مشخص می شود که برای رعایت بهداشت فردی و توجه به سلامت پوست خود باید لباس های زیر را جدا از سایر لباس ها نگه داری کرد.

برای جلوگیری از ایجاد حساسیت های پوستی و خارش که ممکن است پرز چسبیده به لباس زیر در اثر هم جواری با سایر لباس ها ایجاد شود بهتر است تا آنها را در کیف مخصوص به خود نگهداری کنید.

این کیف ها در ابعاد و رنگ ها و طراح های متنوعی تولید شده که هرکسی می تواند متناسب با سلیقه خود و یا فضایی که در دسترس دارد اقدام به خرید آنها کند.

اکسسوری زنانه
 • چسب های لیفت سینه

چسب های لیفت سینه یکی دیگر از اکسسوری های لباس زیر زنانه می باشند. این چسب ها همان طور که از نام شان پیداست ، باعث لیفت و بالا بردن سینه ها می شود و به جذابیت و اندام بانوان در میهمانی ها و مجالس می افزاید.

خانم هایی که دارای سینه های افتاده ای هستند حتما باید به خرید این اکسسوری فکر کنند زیرا استایل آنها را زیبا خواهد کرد.

اکسسوری زنانه
 • رابط سوتین

رابط سوتین هم از محصولات کاربردی این خانواده می باشد. همان طور که در بالاتر و در قسمت بند های سوتین به یک سری مشکلات اشاره کردیم ، رابط های سوتین نیز امکان دارند دچار مشکل شده و کارایی خود را از دست بدهند.

همچنین بخاطر این که سایز سینه های بانوان ممکن است در شرایط های مختلف تغییر کند و شما احساس تنگی بکنید و یا اینکه سوتین شل شده و بصورت خوبی بر بدن سوار نمی شود استفاده از رابط سوتین که باعقپث اتصال دو قسمت سوتین است ، راهکاری مناسب باشد. پس در خرید آن تردید نکنید.

اکسسوری زنانه
 • نگهدارنده جوراب زنانه

نگهدارنده جوراب زنانه را شاید بتوان از آن اکسسوری های فانتری نامید. استفاده از آنها بسیار هیجان انگیز است و طرفدارن خود را دارد. گاهی اوقات ممکن است شما یک ست لباس زیر فانتزی دو تیکه شورت و سوتین خریداری کنید و از آن برای مدتی استفاده کنید.

اگر به فکر تنوع و ایجاد ظاهری جدید هستید می توانید به خرید نگهداره های جوراب فکر کنید. زیرا آن ست لباس زیر فانتزی دو تیکه شما را تبدیل به یک ست چند تیکه کرده و ظاهری جدید و تازه به شما می بخشد.

اکسسوری
 • محفظه ی شست و شوی لباس زیر

رعایت بهداشت فردی امری ضروری است. زمانی که می خواهید لباس های زیر تان را بشویید اگر آنها را با سایر لباس ها در ماشین لباس شویی قرار دهید امکان آلوده کردن آنها وجود خواهد داشت.

به همین خاطر برای جلوگیری از این اتفاق و حفظ پاکیزگی سایر لباس ها بهتر است از محفظه ی شست و شوی لباس زیر استفاده کنید. اگر تا بحال این محصول را خریداری نکردید در نزدیک ترین فرصت به خرید آن اقدام کنید.

اکسسوری زنانه
 • نتیجه

در این مقاله در ابتدا سعی شد که به تعریف اکسسوری و کاربرد های آن پرداخته شود و سپس انواع آن را مورد بررسی قرار دادیم . توضیحی کامل از اکسسوری لباس زیر زنانه ارائه کردیم و انواع آن را شرح دادیم. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات مناسبی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم تا بتوانید با دید بازتری به خرید بپردازید.

2 دیدگاه در “اکسسوری چیست؟ شامل چه چیز هایی است.

 1. پریسا گفت:

  خیلی عالی بود ! با تشکر از سایت خوبه تون.

  1. Amir گفت:

   ممنون!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *